خرید سرور مجازی خارجی-هاکان سرور

سرور مجازی خارجی

در این قسمت از مطلب ابتدا می خواهیم به این موضوع بپردازیم که اصلا سرور مجازی خارجی به چه معناست. سرور مجازی خارجی در واقع به این معناست که یک سرور مجازی که در دیتاسنترهای واقع در کشورهای دیگر قرار دارد و توسط یک شرکت خارجی اداره می شود. به این معنا که شما می توانید داده های خود را بر روی سخت افزارها و منابع دیگری که به صورت مجازی توسط شرکت ارائه دهنده در اختیار شما قرار داده شده است، مستقر کنید و از طریق این سرور به آن ها دسترسی داشته باشید.  به عبارتی دیگر شما با خرید سرور مجازی می توانید از منابع سخت افزاری که در یک کشور دلخواه وجود دارد استفاده کنید بدون اینکه خود برای خرید و راه اندازی سرور فیزیکی سرمایه گذاری کنید و می توانید به راحتی منابع سرور را با توجه به نیاز خود اجاره کنید. این کار باعث می شود که شما در زمان و انرژی خود صرفه جویی کنید و با کاهش هزینه ها به بهترین منابع سرور دسترسی داشته باشید و در عین حال از منابع انعطاف پذیر و سریع بهره ببرید. سرعت و انعطاف پذیری به این معناست که شما در هر زمان می توانید به سرعت و آسانی منابع سرور را با توجه به نیاز خود تغییر دهید.

یکی از مزایایی که باعث شده سرور مجازی خارجی مورد توجه قرار بگیرد این است که خرید سرور مجازی خارجی می تواند ریسک های احتمالی را کاهش دهد. به طور مثال با استفاده از سرورهای فیزیکی احتمال آسیب دیدن و خراب شدن سرور وجود دارد که باعث می شود از دسترس خارج شده و نیاز به تعمیر و پیدا کنند که ممکن است هزینه بالایی را در پی داشته باشد و در نتیجه کسب و کار شما مدت طولانی از دسترس خارج می شود. از طرف دیگر با خرید سرور مجازی خارجی این ریسک ها را می توانید کاهش داده و در صورت بروز مشکل در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل را به تیم فنی پشتیبانی شرکت مربوطه گزارش کنید و سریعا مشکل شما برطرف شود.

به طور کلی می توان گفت خرید سرور مجازی خارجی این امکان را به شما می دهد که بدون نیاز به سرمایه گذاری سنگین برای سخت افزار و هزینه های تعمیر و نگهداری آن ها، برنامه ها و سرویس های خود را در یک محیط مجازی و پایدار مستقر کنید.

ویژگی های سرور مجازی خارجی

در این قسمت از مطلب می خواهیم ویژگی های سرور مجازی خارجی که باعث شده بسیار مورد توجه قرار بگیرد را شرح دهیم. در ادامه چند مورد از ویژگی های اصلی و مهم سرور مجازی خارجی را عنوان می کنیم:

سرورهای مجازی خارجی در دیتاسنترهای کشورهای دیگر قرار گرفته اند. این دیتاسنترها معمولا در کشورهای پیشرفته قرار دارند و دارای تجهیزات پیشرفته بوده زیر ساخت های بسیار قوی دارند و همچنین امنیت بسیار بالایی نیز دارند. بنابراین می تواند به شما این امکان را بدهد خدماتی قابل اطمینان و بهینه با عملکردی مناسب را در اختیار کاربرانتان قرار دهید.

یکی دیگر از ویژگی هایی که با خرید سرور مجازی خارجی به دست می آورید این است که به راحتی می توانید منابع سرور را تغییر داده و با نیازهای خود آن را منطبق کنید. به طور مثال پردازنده، حافظه و فضای ذخیره سازی این قابلیت را دارد که به صورت پویا تغییر کند و با این کار می توانید عملکرد سیستم را بهینه کنید. علاوه بر آن این امکان را خواهید داشت که سیستم عامل و نرم افزارهای مد نظر خود را بر روی سرور نصب کنید.

یکی از ویژگی خاص خرید سرور مجازی خارجی این است که با استفاده از تکنولوژی های امنیتی پیشرفته حفاظت از داده های شما تضمین می شود. شرکت های خارجی ارائه دهنده سرویس دارای امکاناتی همچون محافظت از دیتا، جداسازی منابع، پشتیبانی از رمزگذاری و دسترسی امن به سرویس ها هستند. علاوه بر آن با امکان بروزرسانی های امنیتی از داده های شما به صورت روزانه بک آپ گرفته می شود.

پهنای باند بالا یکی دیگر از ویژگی های مهمی است که با خرید سرور مجازی خارجی می توانید به دست آورید. این ویژگی برای کسب و کارهای آنلاینی که ترافیک بالایی را به صورت همزمان می خواهند دریافت کنند بسیار اهمیت دارد.

پشتیانی فنی نیز یکی از مواردی است که قبل از خرید سرور مجازی خارجی باید به آن توجه شود. معمولا سرورهای مجازی خارجی پشتیبانی فنی ۲۴ ساعته را به مشتریان خود ارائه می دهند و در زمان هایی که اشکالی در سرور رخ دهد یا نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل شما برطرف خواهد شد.

در نظر داشته باشید که با وجود اینکه با خرید سرور مجازی خارجی ویژگی ها و امکانات بسیار خوبی در اختیار شما قرار داده می شود، اما تمامی شرکت های میزبان خصوصیات یکسانی ندارند، بنابراین قبل از خرید سرور مجازی خارجی بهتر است شرکت های مختلف را بررسی کرده و نیازها و اولویت های خود را مشخص کنید و سرویس دهنده ای را انتخاب کنید که به بهترین شکل با نیازهای شما سازگاری بالایی داشته باشد.

کاربردهای سرور مجازی خارجی

حال که با ویژگی های منحصر به فردی که با خرید سرور مجازی خارجی می توانید به دست آورید آشنا شدید، لازم است که کاربردهای مختلف آن را نیز بررسی کنیم. با خرید سرور مجازی خارجی می توانید آن را برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار دهید. در اینجا تعدادی از کاربردهای رایج خرید سرور مجازی خارجی را بررسی می کنیم:

یکی از کاربردهای بسیار رایج خرید سرور مجازی خارجی میزبانی وب است. با خرید سرور مجازی خارجی می توانید از آن برای میزبانی وب سایت ها و برنامه های وب استفاده کنید. با استفاده از سرور مجازی خارجی، می توانید وب سایت های خود را در دیتاسنترهای مجازی داخل و یا خارج از کشور مستقر کنید و بازدهی و عملکرد بهینه را برای کاربران در سراسر جهان فراهم کنید.

میزبانی اپلیکیشن های تجاری نیز یکی دیگر از کاربردهای خرید سرور مجازی خارجی است. نرم افزارهای کسب و کاری و اپلیکیشن های تجاری نیز می توانند با استفاده از سرور مجازی خارجی در دسترس کاربران قرار بگیرند.

با خرید سرور مجازی خارجی می توانید فضای ذخیره سازی ابری را نیز مورد استفاده قرار دهید. در واقع این امکان را خواهید داشت که داده های مهم و منابع خود را در سرور مجازی خارجی ذخیره سازی کنید و در هر زمان و مکانی به راحتی در دسترس شما قرار خواهند داشت و امنیت آن ها حفظ خواهد شد.

بازی های آنلاین نیز می توانند با استفاده از سرور مجازی خارجی در دسترس کاربران قرار داده شود. همانطور که می دانید بازی های آنلاین نیاز به پهنای باند و سرعت بالا و عملکرد مناسبی خواهند داشت تا بازی های دو نفره و چند نفره بدون نقص و صحیح انجام شود. بنابراین اجرای بار سنگین بازی های آنلاین می تواند با امکانات ویژه ای که با خرید سرور مجازی خارجی در اختیار شما قرار داده می شود به راحتی امکان پذیر شود.

از آنجایی که سرور مجازی خارجی توانایی پردازش موازی، تحلیل داده های حجیم و اجرای الگوریتم های پیچیده را دارد، می توان گفت با خرید سرور مجازی خارجی م یتوانید به راحنی داده های بزرگ را تحلیل و پردازش کنید.

یکی دیگر از کاربردهای خرید سرور مجازی خارجی میزبانی اپلیکیشن های تست و توسعه است. به عبارتی می توانید محیط های توسعه ایمن و موثری را برای تست و توسعه برنامه ها و اپلیکیشن های خود فراهم کنید. با وجود این ویژگی به راحتی می توانید برنامه های خود را قبل از عرضه به طور ایمن و جداگانه تست کرده و در صورت امکان توسعه دهید.

علاوه بر مواردی که برشمردیم خرید سرور مجازی خارجی می تواند کاربردهای دیگری مانند سرورهای ایمیل و DNS نیز داشته باشد. به عبارتی پشتیبان گیری و بازیابی داده و ارائه خدمات متنوع از کاربردهای دیگری است که با خرید سرور مجازی خارجی می توانید در اختیار داشته باشید. استفاده از کاربردهای مختلف سرور های مجازی بستگی به نیاز و الزامات خاص شما دارد.

سرور مجازی خارجی با سرور مجازی ایران چه تفاوت هایی دارد؟

سرور مجازی خارجی با سرور مجازی ایران دارای تفاوت هایی هستند که در این قسمت از مطلب می خواهیم آن ها را بررسی کنیم. اولین تفاوتی که بین آن هاست از نظر مکان فیزیکی است. همانطور که مشخص است سرور مجازی ایران در دیتاسنترهای واقع در کشور ایران قرار دارد و سرورهای مجازی در کشورهای خارجی مستقر هستند.

قوانین و مقرراتی که در رابطه با انتقال داده ها و نشر محتوا و ارائه خدمات وجود دارد بر طبق قوانینی در کشور میزبان وجود دارد در نظر گرفته می شوند. به طور مثال قوانین حریم خصوصی و نشر و تولید آثار و محتوا برای وب سایت هایی بر سرورهای مجازی واقع در ایران هستند طبق قوانین حاکم بر کشور ایران خواهد بود. به طور مثال کشور ایران نسبت به حق کپی رایت حساسیت خاصی را در نظر نمی گیرد و نشر آثار و محصولات دیگران با مشکل خاصی روبرو نخواهد شد اما اگر از سرورهای مجازی کشورهایی که به حق کپی رایت اهمیت زیادی داده می شود استفاده کنید حتما تحت پیگیرد قانونی قرار می گیرید.

یکی از تفاوت های بین سرور مجازی ایران و سرور مجازی خارجی وجود دارد سرعت و پهنای باند است که موضوع بسیار مهمی برای کسب و کارهای آنلاین می باشد. در اکثر موارد سرعت و پهنای باند در سرورهای مجازی خارجی بالاتر خواهد بود و در نتیجه می تواند ارتباط بهتری را برای کاربران بین المللی فراهم خواهد کرد.

قابلیت دسترسی با خرید سرور مجازی خارجی می تواند بهتر باشد. به طور کلی برای کسب و کارهای آنلاینی که در سطح بین المللی فعالیت می کنند خرید سرور مجازی خارجی گزینه بهتری خواهد بود و امکان دسترسی بهتری را فراهم خواهد کرد. زمانی که شما داده ها و برنامه های خود را بر سرورهای خارجی مستقر کنید، کاربران از هر جا یجهان می توانند به آن ها دسترسی داشته باشند. این درحالی است که سرورهای مجازی ایران برای کاربران داخلی و کسانی که به شبکه های داخلی ایران وصل هستند، دسترسی مناسبی را فراهم خواهد کرد.

به طور کلی همانطور که اشاره شد بین خرید سرور مجازی خارجی و سرور مجازی ایران تفاوت هایی از نظر موقعیت جغرافیایی، قوانین و مقررات، پهنای باند و دسترسی مشتریان وجود دارد. خرید سرور مجازی خارجی و سرور مجازی ایران می تواند به نیازها و اولویت های شما بستگی داشته باشد و شما با توجه به کاربرد مد نظر خود و خدماتی که می خواهید ارائه دهید باید تصمیم بگیرید که خرید سرور مجازی خارجی برای شما بهتر است یا سرور ایرانی.

سوالات متداول خرید سرور مجازی خارجی

سرور مجازی خارجی هاکان سرور برای چه سیستم عامل هایی ارائه میشود؟

سرور مجازی خارجی هاکان سرور برای سیستم عامل‌های ویندوز و لینوکس ارائه می‌شوند.

آیا امکان تغییر و جابه جایی موقعیت سرور مجازی خارجی بعد از خرید سرور وجود دارد؟

بله، در بسیاری از موارد، پرووایدرهای سرور مجازی خارجی امکان تغییر و جابه‌جایی موقعیت سرور مجازی را بعد از خرید سرور ارائه می‌دهند. این امکان به شما اجازه می‌دهد تا سرور مجازی خود را به یک موقعیت دیگر منتقل کنید، ممکن است برای بهینه سازی عملکرد، افزایش پهنای باند، کاهش لغزش جغرافیایی یا به دلایل دیگر. با این حال، لازم است با پشتیبانی هاکان سرور تماس بگیرید و درباره جزئیات مربوط به قابلیت‌ها و شرایط جابه‌جایی سرور را اطلاع کسب کنید . همچنین، باید به عواملی مانند هزینه، زمان لازم برای انتقال و همچنین تاثیری که ممکن است بر سرویس شما داشته باشد، توجه کنید.

تحویل سرور مجازی خارجی هاکان سرور چه مدت زمان میبرد؟
سوالات متداول

برخی همراهان ما